SK

Vodopád v horách pri jazere Königssee

Pretože rada poznávam nové miesta a hlavne také, ktoré nie sú úplne turistické a sú niečim iné, mám pre Vás typ na jeden menší výlet. Ide o vodopád a prírodné kúpánie uprostred lesa a nechýba ani nádherný výhľad. Prvý krát som ho navštívila v roku 2020, teraz som sa tam vrátila, ale už to nie je ako to bývalo. Pretože se na stezku valili davy turistov, bola uzatvorená a teraz vám môže hroziť pri jej návšteve pokuta. Naviac sú okolo jazierka popadané stromy, takže je tažko prístupné. 

Určite ale doporučujem navštíviť aspoň samotné jezero Koönigssee. Nachádza se v juhovýchodnom Bavorsku pri hraniciach Rakúska s Nemecka. Z Prahy trvá cesta autom asi 4 hodiny, do navigacie si treba zadať Schonau am Konigssee. Je tu velké parkovisko, takže s parkovaním by nemal byť problém. Celodenné parkovánie stojí 5 €.

Keby ste sa chceli aj napriek zákazu k vodopádu vydať, trasa začína na parkovisku smerom k lanovke.
Prejdete vedľa nej a zabočíte po červenej značke vpravo do lesa. Cestou narazíte na krásnu vyhliadku s lavičkou, kde si môžete oddýchnuť. Tu značená cesta skončí a musíte preliezť cez zábranu. Určite budete stretávať najskôr viac turistov, takže byste se nemali kde ztratiť, cesta je dobre značená a nerozděluje se. Jediné potenciáln riziko môže prísťna rozcestí, kde jsme zaváhali i my. Vatšina ľudí pôjde určite ku spodnej časti vodopádu Konigsbachfall, vy sa ale musíte vydat doľava, kde pôjde menej ľudí Od tejto cesty je trasa trochu náročnejšia, určite ju nedoporučujem s dietaťom, ale náš psík to zvládol na jednotku. Dosť často totiž musíte preskakovať alebo podliezať popadané stromy.

Sme v cieli. Trasa trvá hodinu od parkoviskaDo jazierka sa dá vliezť dvoma smermi a nemusíte sa bať, sú tam i laná, ktorými sa môžete pridržať. Voda je ľadová, takže len pre otužilcov. Asi 20 m nad jazierkom je vodopád.

Pokiaľ by vám tento výlet nestačil, doporučujem ísť ešte na Jennerbahn Mittelstation, kde môžete ísť kludne aj lanovkou.

 

Pre tých z Vás, ktoří se radšej držia mapy, prikládám ODKAZ na cestu k jazierku.

Sdílení:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Oblíbené

Získejte nejnovější aktualizace

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Žádný spam, upozornění pouze na nové produkty, aktualizace.

Kategorie

On Key

Související příspěvky

GeislerAlm a stezka Adolfa Munkela

Jedna z mojich najobľúbenejších a jednoduchých túr v Dolomitoch je cesta na chatu GeislerAlm, ktorá je súčasťou chodníku Adolfa Munkela. Celý chodník má cca 12

Instalávka Olpererhüte

V rámci našeho výletu do Zillertalských Álp som si vytipovala jednu zo zastávok, s ktorou se stretávam už dlhšiu dobu na instagramových profiloch a má nádherné výhľady.

Hojdačky na Slovensku

Ahojte, V tom článku by som vám chcela napísať o pár pekných výletoch, ktorým cieľom sú hojdačky s parádnym výhľadom. Mám pocit, že na Slovensku ich posledné

DOVOLENKA

V období od 11.-16.8.2023 sme pozastavili expedíciu. Všetky objednávky vytvorené v tomto období budú expedované 17.8.2023.

Ďakujeme za pochopenie.
LKH