SK

GeislerAlm a stezka Adolfa Munkela

Jedna z mojich najobľúbenejších a jednoduchých túr v Dolomitoch je cesta na chatu GeislerAlm, ktorá je súčasťou chodníku Adolfa Munkela. Celý chodník má cca 12 km, ale dá sa ísť rôznymi cestami a skrátiť si ho. Východiskový bod je na parkovisku Zans/Zannes, ktoré je dosť veľké, ale určite nepodceňte príchod. Rýchlo sa plní. Cena za celý den vychádza na 8 €. Celý chodník je pekne  značený ako Adolf Munkel Weg po červenej turistickej značke. Cesta na Geisler Alm je dlhá necelých 5 km. Polovica cesty ide cez les, ale druhú časť idete doslova pod štítmi Dolomitov. Je to jednoducho nádhera. Po zdolaní vás čaká už spomínaná chata Geisler Alm, kde si za odmenu môžete dať výborné jedlo a opáliť sa na lehátkach nad chatou. Naspäť už idete dole kopcom. Po ceste určite nemiňte chatu Malga Dussel, ktorá je tiež veľmi pekná. 

Chodník je vhodný pro psy, ale tiež pre deti (kočiare nechajte radšej doma).
Odkaz na cestu TU.

Sdílení:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Oblíbené

Získejte nejnovější aktualizace

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Žádný spam, upozornění pouze na nové produkty, aktualizace.

Kategorie

On Key

Související příspěvky

GeislerAlm a stezka Adolfa Munkela

Jedna z mojich najobľúbenejších a jednoduchých túr v Dolomitoch je cesta na chatu GeislerAlm, ktorá je súčasťou chodníku Adolfa Munkela. Celý chodník má cca 12

Instalávka Olpererhüte

V rámci našeho výletu do Zillertalských Álp som si vytipovala jednu zo zastávok, s ktorou se stretávam už dlhšiu dobu na instagramových profiloch a má nádherné výhľady.

Hojdačky na Slovensku

Ahojte, V tom článku by som vám chcela napísať o pár pekných výletoch, ktorým cieľom sú hojdačky s parádnym výhľadom. Mám pocit, že na Slovensku ich posledné

DOVOLENKA

V období od 11.-16.8.2023 sme pozastavili expedíciu. Všetky objednávky vytvorené v tomto období budú expedované 17.8.2023.

Ďakujeme za pochopenie.
LKH