SK

Instalávka Olpererhüte

V rámci našeho výletu do Zillertalských Álp som si vytipovala jednu zo zastávok, s ktorou se stretávam už dlhšiu dobu na instagramových profiloch a má nádherné výhľady.

Východiskový bod je na parkovisku u priehrady Schlegeisspeicher, ku ktorej je možné sa dostať autom alebo autobusom. Jazdí sem aj kyvadlová doprava a lístok vyjde na 3,5 €/osobu + poplatok za prejazd tunelom 1,7 €/os. Cesta autom nás vyšla na 14 €. 

Pri priehrade je velké bezplatné parkovisko, takže so zaparkovaním by ste nemali mať problém.

Cesta k Olpererhüte je velmi dobre označená a nie je vobec náročná. Tento výstup si určite užijete, pretože po celý čas máte neskutočné výhľady. Cesta k vrcholu trvá podľa značky 1/2 hodiny, ale nám to trvalo aj so psom cca hodinu. Po ceste narazíte aj na menšie vodopády, ktoré sa nachádzajú pod
chatou na vrchole. Je to jedna z modernejších turistických chát.

Hneď nad chatou je vyhliadka s lavičkou a farebným srdcom, kde si možete oddýchnuť alebo sa odfotiť. Po cca 3 minútach vpravo od chaty je náš cieľ, a to lávka Hägenbrucke. Už z dialky sme videli, že vyfotiť sa bude na dlhšiu dobu. Stálo tam veľké množstvo ľudí. Na fotku sme čakali asi 20 min.

Naspat sme sa vracali rovnakou cestou a hore sa už valila hromada ľudí. Ak sa chcete vyhnúť davom, doporučujeme vyraziť skoro ráno.

Prikladam i MAPKU celého výletu.

S láskou
N&M

Sdílení:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Oblíbené

Získejte nejnovější aktualizace

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Žádný spam, upozornění pouze na nové produkty, aktualizace.

Kategorie

On Key

Související příspěvky

GeislerAlm a stezka Adolfa Munkela

Jedna z mojich najobľúbenejších a jednoduchých túr v Dolomitoch je cesta na chatu GeislerAlm, ktorá je súčasťou chodníku Adolfa Munkela. Celý chodník má cca 12

Instalávka Olpererhüte

V rámci našeho výletu do Zillertalských Álp som si vytipovala jednu zo zastávok, s ktorou se stretávam už dlhšiu dobu na instagramových profiloch a má nádherné výhľady.

Hojdačky na Slovensku

Ahojte, V tom článku by som vám chcela napísať o pár pekných výletoch, ktorým cieľom sú hojdačky s parádnym výhľadom. Mám pocit, že na Slovensku ich posledné

DOVOLENKA

V období od 11.-16.8.2023 sme pozastavili expedíciu. Všetky objednávky vytvorené v tomto období budú expedované 17.8.2023.

Ďakujeme za pochopenie.
LKH