SK

Hojdačky na Slovensku

Ahojte,

V tom článku by som vám chcela napísať o pár pekných výletoch, ktorým cieľom sú hojdačky s parádnym výhľadom. Mám pocit, že na Slovensku ich posledné roky pribúda celkom dosť, je to veľká atrakcia. Ale rada by som popísala tie najlepšie. Tak poďme nato 😊

Hojdačka v Malej Fatre

Ako prvú som si vybrala hojdačku, ktorú mám úplne najradšej kvôli prostrediu, kedže Malá Fatra je moja srdcová záležitosť. Táto hojdačka sa nachádza v Zázrivej, pri obci Havrania. Dá sa k nej dostať pohodlne autom, ale lepšie je, keď si spravíte aspoň menší výlet a necháte auto v obci Havrania. K hojdačke to máte potom asi 4 km. Výhľady po ceste sú nádherné. Táto hojdačka je tak prefláklá, že ju nájdete aj na google mapách ako Hojdačku s výhľadom na Malú Fatru.

Hojdačka Strelenka

Hojdačka Strelenka má taktiež nádherné vyhľady. Náchadza sa blízunko hraníc s Českou republikou v obci Lysá pod Makytou. Je ale trochu ťažšie ju nájst. Nájdete ju  na kopci medzi časťami Holcove a Ondríčkovci. Môžete sa vybrať z rôznych smerov, ideálne z častí Ondríčkovice asfaltovou cestou hore, ktorá sa po čase zmení na poľnú. Po asi 15-20 min uvidíte hojdačku zavesenú na lanách pod lesom. Je tam aj posedenie na opekanie, ktoré môžete využiť.

Hojdačka na Mojpíri

Hojdačka pri Smolenickom zámku je síce oproti dvom, ktoré som popisovala vyššie najslabšia, zato jej návštevu môžete spojiť s krásnym výletom i turistikou na Záruby, najvyšší vrchol malých Karpát. Nachádza sa pri Smolenickom zámku, kde si môžete spraviť piknik alebo ísť na obhliadku zámku. Zaparkujete priamo pod ním a celý okruh s návštevou hojdačka trvá asi hodinku. Musíte sa držať žltej značky, k hojdačke sa dostanete, keď sa od náučnej tabule č.7 vydáte na ľavo cestičkou do lesa. Navyše máte krásne výhľady z kopca na zámok a po ceste stretnete aj rozprávkové chalúpky. V prípade, že by ste sa chceli vydať aj na túru na Záruby, doporučujeme trasu „Smolenice – Smolenický zámok – Čertov žľab – sedlo Záruby – Záruby – sedlo Záruby – Čertov žľab – Smolenický zámok – Smolenice.“ Bude vám trvat asi 4-5 hod, má 9 km a prevýšenie je okolo 548 metrů.

Sdílení:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Oblíbené

Získejte nejnovější aktualizace

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Žádný spam, upozornění pouze na nové produkty, aktualizace.

Kategorie

On Key

Související příspěvky

GeislerAlm a stezka Adolfa Munkela

Jedna z mojich najobľúbenejších a jednoduchých túr v Dolomitoch je cesta na chatu GeislerAlm, ktorá je súčasťou chodníku Adolfa Munkela. Celý chodník má cca 12

Instalávka Olpererhüte

V rámci našeho výletu do Zillertalských Álp som si vytipovala jednu zo zastávok, s ktorou se stretávam už dlhšiu dobu na instagramových profiloch a má nádherné výhľady.

Hojdačky na Slovensku

Ahojte, V tom článku by som vám chcela napísať o pár pekných výletoch, ktorým cieľom sú hojdačky s parádnym výhľadom. Mám pocit, že na Slovensku ich posledné

DOVOLENKA

V období od 11.-16.8.2023 sme pozastavili expedíciu. Všetky objednávky vytvorené v tomto období budú expedované 17.8.2023.

Ďakujeme za pochopenie.
LKH